PKW: Michał Boszko, Leszek piechota i Alicja Zając nowymi senatorami


W niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu mandaty zdobyli: kandydat PSL Michał Boszko (okręg płocko-ciechanowski), kandydat PO Leszek Piechota (okręg katowicki), kandydatka PiS Alicja szarak (okręg krośnieński) - poinformowała w poniedziałek wieczór Państwowa komisja Wyborcza

Kościół katolicki w Europie ugina się pod naporem zarzutów o molestowanie seksualne, które pojawiają się w kolejnych krajach. Rewelacje kolejnych ofiar seksualnej przemocy ze okolica duchownych mogą mieć ogromnie poważne konsekwencje dla Kościoła i papieża Benedykta XVI. - papa Święty nie da się zastraszyć - oświadczył Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia arcybiskup Rino Fisichella. Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu algorytm nowelizacji Kodeksu karnego, dalekowzroczny karę więzienia za zabiegi in vitro, eksperymenty na embrionach i kupiectwo nimi. Czesi są gotowi udzielać się w amerykańskim projekcie nowej tarczy antyrakietowej - oświadczyli zgodnie w Pradze amerykański wiceprezydent Joe Biden zaś szef rządu pepiczek Jan Fischer.Po dziewięciu miesiącach od śmierci 45-letniego Wiesława Filusa z Southampton, policja postawiła zarzut zabójstwa, a także składania fałszywych zeznań. Oskarżenia postawiono czterem innym polskim emigrantom. Złota medalistka olimpijska z Aten w sztafecie 4x400 metrów Crystal Cox przyznała się do stosowania dopingu i zaakceptowała karę czteroletniej dyskwalifikacji - poinformowała w piątek Amerykańska Agencja Antydopingowa. Synowie w największym stopniu znanych gangsterów najczęściej idą w ślady swoich ojców - pisze w najnowszym wydaniu tygodnik "Angora". Tygodnik przeanalizował biografie najważniejszych gangsterów i ich dzieci. W większości przypadków okazało się, że synowie znanych przestępców, chociaż mieli szanse na uczciwe i dostatnie życie, również decydowali się na karierę w świecie przestępczym.*

Kilka, kiedy niekiedy kilkanaście tysięcy złotych - za takie finanse można kupić sobie dziecko. tryb adopcji ze wskazaniem jest wykorzystywana do handlu dziećmi - pisze "Dziennik pismo Prawna". Matki, które chcą pozbyć się dziecka i coraz na tym zarobić, zamieszczają ogłoszenia w internecie.

Ceny konsumpcyjne w strefie euro spadły we wrześniu, zgodnie z oczekiwaniami analityków, o 0,3 proc. rok do roku - podał Eurostat, gabinet statystyczne Unii Europejskiej. W sierpniu ceny w eurolandzie dotychczasowy niższe o 0,2 proc. od tych sprzed roku. Prawnicy Johna Allena Muhammada, skazanego na śmierć "snajpera z obwodnicy", poprosili Sąd Najwyższy o zablokowanie, planowanej na przyszły tydzień, egzekucji.

Próba zamachu na Times Square w Nowym Jorku wykryta w sobotę jest "odosobnionym działaniem" - oświadczyła w niedzielę amerykańska członek rządu ds. bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano. występ reprezentanta Anglii Garetha Barry'ego na piłkarskich mistrzostwach świata w RPA stanął pod znakiem zapytania. pomocnik Manchesteru City z powodu kontuzji kostki będzie pauzował co w żadnym wypadku miesiąc, a to oznacza, że może nie wykurować się na czas. wyraźnie mundialu już 11 czerwca. Mało chmur na niebie i napływ powietrza arktycznego o tej porze roku furt oznacza gwałtowne obniżanie się temperatury w godzinach nocnych. przy użyciu następne dwa noce będziemy mieć spore mrozy.społeczność Brodów Warszawskich nie mają łatwo. Od miesiąca, ażeby osiągnąć się na pociąg, muszą spustoszyć prawdziwą ścieżkę zdrowia, którą zafundowało im PKP. Mirosław Sekuła (PO), proponowany za pośrednictwem klub Platformy na stanowisko szefa komisji śledczej badającej tzw. aferę hazardową, uważa, że komisja jest w stanie wyjaśnić ją do lutego. Turyści zapoznający się z tablicami informacyjnymi o pamiątkach militarnych z okresu II wojny światowej w gminie Jastarnia, nie znajdują na nich wyraźnych informacji, że związane są one z atakiem niemieckim na Polskę i późniejszym okresem okupacji - donosi "Nasz Dziennik".

Prezydent podpisał ustawę abonamentową


Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawą abonamentową z pominięciem przepisów zakwestionowanych z wykorzystaniem sąd ustrojowy - poinformowała gabinet Prezydenta.

grabula Smudy już działa


W grze reprezentacji polski już bodajże "rękę trenera Smudy" - stwierdza Andrzej Dawidziuk, instruktor bramkarzy w sztabie Leo Beenhakkera. W środę Kraj nad Wisłą pokonała w towarzyskim meczu Bułgarię 2:0. - Występ reprezentacji powinno się uznać jak w najwyższym stopniu pozytywnie - pochwalił kadrę Dawidziuk.

Statek Arctic Sea przewoził "tajemny ładunek"?


rosyjski minister obrony Anatolij Sierdiukow powiedział, że zaginiony frachtowiec z rosyjską załogą odnaleziono w odległości ok. 300 mil morskich od Wysp Zielonego Przylądka. Jak donosi CNN, niezależnie od tego, czy na jego pokładzie znajduje się niebezpieczny ładunek, czy jest to owszem drewno, zaginiony statek Arctic Sea z pewnością może dostarczyć wyjaśnień związanych z jedną z najbardziej intrygujących tajemnic morskich naszych czasów.

pierwszy zwolniony w NBA


ledwo dwa tygodnie zawodowa liga NBA przetrwała bez dymisji trenera. idylla skończyła się w czwartek - z pracą w New Orleans Hornets pożegnał się zawołany Byron Scott, w latach 80-tych jeden z członków "Showtime" z Los Angeles Lakers.

głowa Kościoła podejmie Miedwiediewa


3 grudnia Ojciec ?więty Benedykt XVI podejmie w Watykanie Dmitrija Miedwiediewa. Prezydent Rosji przyjeżdża do Włoch na zaproszenie premiera Włoch Silvio Berlusconiego.